Data publikacji: 

iPad Pro 2018 – 5 powodów, dla których warto go kupić w 2019 roku

Kampania reklamowa najnowszego tabletu Apple, czyli iPada Pro z 2018 roku, wyróżniała urządzenie jako połączenie możliwości komputera i mobilności tabletu. Według producenta nowy iPad jest nie tylko mocniejszy od większości komputerów, ale oferuje unikalne opcje dla najbardziej wymagających użytkowników, na przykład profesjonalnych grafików i osób zajmujących się edycją zdjęć oraz wideo. Poznaj 5 najważniejszych zalet iPada Pro, dla jakich warto go kupić w 2019 roku.

Lekki i cienki iPad Pro z dobrym aparatem sprawdzi się w podróży

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie cechy ma wyświetlacz nowego iPada,

- jakie zalety ma system FaceID w tablecie Apple,

- jak błyskawicznie działa nowy iPad Pro 2018,

- dlaczego iPad Pro sprawdzi się w podróży,

- ile kosztuje i dla kogo jest nowy iPad Pro.

Zalety wyświetlacza nowego iPada Pro

IPad Pro może wzbogacić pracę grafika korzystającego tylko z tabletu graficznegoNa stronie Apple możesz przeczytać, że nowy tablet iPad Pro daje najlepsze odwzorowanie kolorów w branży, a dzięki technologii True Tone zadbano o zmniejszone zmęczenie oczu. Nowością w najnowszym tablecie Apple jest wyświetlacz Liquid Retina, który sięga samych krawędzi urządzenia. Bardzo realistycznie odwzorowuje kolory. Użytkownik dzięki technologii ProMotion może doświadczać zarówno idealnie nasyconych, żywych barw, jak i zachwycać się dynamicznymi zmianami obrazów pod wpływem gestów.
Wyświetlacz w dużym tablecie Apple jest nazywany magiczną taflą szkła, która ma powłokę odporną na odciski palców. Ta nazwa powstała dzięki szerokim kątom widzenia i wyjątkowo niskiemu współczynnikowi odbicia (1,8%). Niezależnie od pozycji, w jakiej jest trzymany tablet Apple, wyświetlany na nim obraz jest doskonale widoczny z różnych perspektyw, także pod słońce.

WARTO WIEDZIEĆ

Nowy iPad Pro jest dostępny w dwóch wersjach różniących się rozmiarami wyświetlacza: 11 cali i 12,9 cala. Wersja 11-calowa jest lżejsza – mniejszy iPad Pro waży 468 g, z kolei waga tabletu z ekranem 12,9 cala wynosi nieco więcej. 631 g w wersji z Wi-Fi i 633 g z dodatkową opcją Cellular. Grubość – 5,9 mm – jest identyczna w obu modelach.

Tablet Apple z systemem FaceID – zalety wielofunkcyjnego rozwiązania

Technologia FaceID służy przede wszystkim do blokady i odblokowywania urządzenia. Wystarczy, że w zasięgu kamery pojawi się twarz użytkownika, która zostanie zidentyfikowana przez tablet. iPada Pro można odblokowywać zarówno w pozycji pionowej, jak i pozycji poziomej.

CZY WIESZ, ŻE…

FaceID służy także do logowania się do różnorodnych aplikacji i płacenia za zakupy. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik nie musi obawiać się o utratę hasła do konta.

iPad Pro 2018 ma nowoczesny czip, dzięki któremu jest ultraszybki

W nowym tablecie Apple zastosowano najnowszy czip A12X Bionic z systemem Neutral Engine, dzięki któremu iPad Pro pokonuje pod względem szybkości komputery PC. Dzięki nowoczesnemu czipowi urządzenie jest w stanie wykonywać aż 5 bilionów operacji na sekundę. Jest wielozadaniowe i obsługuje jednocześnie wiele aplikacji, w tym wymagające gry z błyskawicznie zmieniającą się grafiką.

iPad Pro – duży, ale praktyczny w podróży

Ultraszybki IPad Pro 11 cali z powłoką antyodblaskową i oleofobową O ile tablety mniejsze niż 10 cali są przeważnie polecane jako tablety podróżne, o tyle iPad Pro sprawdzi się na wakacjach m.in. dzięki aparatom z trybem Smart HDR. Tylny aparat 12 MP z możliwością rejestrowania wideo w jakości 4K sprawdzi się w utrwalaniu urlopowych wspomnień, a przedni aparat TrueDepth jest idealny zarówno do portretowego, jak i grupowego selfie.
Warto dodać, że mimo dużego rozmiaru11-calowy iPad Pro waży mniej niż 0,5 kg. Wersja 12,9 cala z interfejsem 4G LTE Advanced, dzięki któremu użytkownik jest niezależny od Wi-Fi, waży 633 g. Ponadto iPad Pro może pracować nawet 10 godzin bez ładowania, wystarczy więc na pełen wrażeń dzień turysty.

iPad Pro – cena i przeznaczenie do pracy

Cena nowego iPada Pro wynosi od 3799 zł w górę w zależności od wielkości ekranu, pojemności i obecności modemu LTE, który podnosi koszt urządzenia. Z nowego tabletu Apple będą zadowoleni między innymi graficy.
W 2019 roku na iPada będzie można ściągnąć profesjonalną aplikację Adobe Photoshop CC. Ponadto jest do niego dołączony nowoczesny Apple Pencil, który precyzyjnie reaguje na dotyk. Wystarczy stukać rysikiem, aby zmienić rodzaj pędzla czy wybrać gumkę do poprawek grafiki.
W ocenie parametrów tabletu Apple pomoże Ci artykuł Jaki tablet kupić? 7 parametrów, które musisz wziąć pod uwagę oraz poradnik Jaki tablet do gier wybrać?.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść