Data publikacji: 

Jaki grzejnik gazowy tarasowy wybrać?

Grzejniki gazowe to doskonały wybór jako alternatywa dla systemu grzewczego lub jako jego uzupełnienie. Świetnie sprawdzają się także jako element grzewczy naszego tarasu. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach?

Grzejnik tarasowy, obok siedząca tyłem kobieta.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. na jakiej zasadzie działają grzejniki gazowe na taras
  2. jakie modele są godne polecenia
  3. na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie

Grzejnik gazowy na taras – na jakiej zasadzie działa?

Kilka grzejników ustawonych na tarasie widokowym.

Pogoda w naszym kraju w ostatnich latach jest trudna do przewidzenia, niezależnie od pory roku. Deszczowe i chłodne letnie dni nie muszą jednak oznaczać, że nie możemy wolnego czasu spędzać na świeżym powietrzu wśród grona znajomych. Letnie eventy, na które zapraszamy rodzinę i przyjaciół, będą jeszcze bardziej udane, jeśli na swoim tarasie ustawimy grzejnik gazowy, który doskonale sprawdzi się praktycznie o każdej porze. To nie tylko świetne urządzenie grzewcze, praktyczne w chłodne letnie czy jesienne wieczory, ale również znakomity element wystroju naszego tarasu. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, umożliwiają wybór grzejników na gaz spośród wielu kształtów i wielkości. Dzięki temu każdy znajdzie urządzenie spełniające jego wymagania, nie tylko pod względem praktycznym, ale też wizualnym.

Wybór grzejnika gazowego ogrodowego o ciekawym kształcie to bardzo dobry sposób, by pozytywnie zaskoczyć naszych gości. Grzejnik na gaz na taras zazwyczaj zasilany jest gazem z butli, umieszczonej wewnątrz piecyka. W obecnych czasach dzięki rozwojowi technologicznemu producenci wykorzystują do robienia tych urządzeń wysokiej jakości stali oraz szkła hartowanego. Dzięki takiemu połączeniu grzejniki gazowe na butle są estetycznie wykonane i, co ważne, funkcjonalne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Takie rozwiązanie gwarantuje, że płomień w piecyku jest zabezpieczony m.in. przed wiatrem, przez co nie zgaśnie.

Jaki grzejnik na gaz na taras warto wybrać?

Grzejnik gazowy tarasowy na czanym tle, w środku płomień.

Wybierając grzejnik gazowy na taras, możemy zdecydować się na różne opcje. Częstym wyborem jest zakup grzejnika na butlę gazową z palnikiem ceramicznym. Jest on wyposażony zazwyczaj w grzewczy element, który może przypominać kawałek cegły, posiadający otwory. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie w sposób równomierny oddaje i rozkłada ciepło. Z powodzeniem da się go stosować zarówno na tarasie, jak i w pomieszczeniu. Jego dużym atutem jest to, że powietrze w czasie jego działania nie staje się suche, co często dzieje się przy innych tego typu grzejnikach. Na rynku możemy spotkać również grzejniki gazowe na podbłękit. Swoją nazwę wzięły od specyficznego koloru płomienia, jaki zaobserwujemy w czasie ich używania. W takich grzejnikach producenci stosują palniki ze stali nierdzewnej. Modele na podbłękit można stosować na tarasie oraz w pomieszczeniach. Trzeba przyznać jednak, że w tym drugim przypadku emitowane ciepło nie jest tak dobrze rozprowadzane po pomieszczeniu jak w grzejnikach gazowych ceramicznych. Warto dodać, że w trakcie pracy urządzenie wytwarza dwutlenek węgla, co nie stanowi zbytnio problemu, jeśli grzejnik będzie użytkowany na tarasie. Równie ciekawą opcją wydaje się wybór grzejnika na gaz z katalizą. Jest on wykonany z płyty produkującej ciepło. W czasie działania urządzenia nie będziemy widzieć płomienia, a spalanie gazu odbywa się w najniższej temperaturze, biorąc pod uwagę wszystkie opisywane dotąd typy grzejników gazowych. Specyficznym i jednym z częściej wybieranych modeli urządzeń grzewczych, które możemy stosować na tarasach jest promiennik gazowy. Najczęściej spotkamy modele przypominające parasole. Są one zasilane gazem z butli, która znajduje się w podstawie urządzenia. Zazwyczaj są skonstruowane z aluminium lub stali, posiadając przy tym regulację dostarczania gazu. Rozgrzewają się nieco dłużej niż standardowe grzejniki gazowe, ale zużywają mniej gazu, dzięki czemu są bardziej ekonomiczne.

Grzejnik gazowy tarasowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dokonując przeglądu grzejników gazowych tarasowych, zanim podejmiemy decyzję o zakupie odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Po pierwsze moc grzejnika – to ona decyduje, jakie możliwości będzie posiadało urządzenie, ile ciepła będzie oddawać i jak dużo gazu zużyje. Ponadto dobrze skupić się również na wymiarach grzejnika, wadze oraz na tym, czy został on wyposażony przez producenta w dodatkowe funkcje. Alternatywą dla grzejników gazowych tarasowych mogą być też inne przedmioty, które umilą nam pobyt na tarasie. Przykładem może być koc elektryczny Vesta EEB01 lub RAVEN EKE001, wykonany z miękkiego materiału, z pięciostopniową regulacją temperatury. W chłodne dni może przydać się także koc Sencor SUB 2700WH. Dobrym dodatkiem, umilającym pobyt na tarasie, będzie ponadto ogrzewacz stóp Beurer Shiatsu FWM50, posiadający funkcję nie tylko ogrzewania stóp, ale i ich masażu. Dobrym wyborem będzie wreszcie Beurer FW20.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść