Data publikacji: 

Energooszczędne grzejniki – doradzamy, jaki model wybrać

Myślisz, że ogrzewanie elektryczne jest mało wydajne i drogie w eksploatacji? Okazuje się jednak, że wystarczy tylko wybrać grzejniki energooszczędne, a taka instalacja stanie się mniejszym obciążeniem dla portfela. Zobacz, na jakie parametry zwrócić uwagę, by wybrać energooszczędne grzejniki!

Regulacja grzejnika elektrycznego

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie parametry decydują o energooszczędności grzejnika,

- jakie dodatkowe akcesoria powinny mieć grzejniki energooszczędne,

- jakie energooszczędne grzejniki elektryczne znajdziesz w naszej ofercie.

Na jakie parametry powinieneś zwrócić uwagę, by kupić grzejniki energooszczędne?

Energooszczędny grzejnik elektrycznyPlanujesz zakup grzejnika elektrycznego, lecz zależy Ci na tym, by był jak najbardziej energooszczędny? Pierwsze pytanie, jakie powinieneś sobie zadać podczas przeglądania dostępnych a rynku modeli, powinno brzmieć: jaka moc grzejnika będzie odpowiednia? Zasada jest prosta – im większe pomieszczenie, tym większa moc. Zakłada się też, że na każdy 1 m² powierzchni powinno przypadać nie mniej niż 85 W mocy – jeśli pomieszczenie cechuje się wysokością do 2,8 m. Jeśli więc wnętrze mierzy 23 m², najlepiej sprawdzi się w nim grzejnik o mocy 1900-2000 W.

Istotny jest także wybór odpowiedniego rodzaju grzejnika elektrycznego. Możliwości są następujące: model olejowy, konwektorowy lub termowentylator. Pierwsza z tych opcji nadaje się raczej do mniejszych pomieszczeń, druga z kolei w tych większych. Po termowentylator warto z kolei sięgnąć wtedy, gdy zależy Ci na tym, by można było łatwo przenosić grzejnik.

Zobacz też porównanie grzejników olejowych i konwektorowych: Grzejnik olejowy czy konwektorowy? Który wybrać?

Dodatkowe funkcje energooszczędnych grzejników elektrycznych

Dodatkowe funkcje grzejników mogą sprawić, że korzystanie z nich stanie się wygodniejsze, a pobór energii elektrycznej niższy. Zobacz, jakie z nich powinien posiadać dobry grzejnik energooszczędny:

  • termostat – umożliwi regulowanie mocy urządzenia, pozwalając Ci tym samym sterować temperaturą w pomieszczeniu. Akcesorium to może mieć duży wpływ na to, czy grzejnik jest energooszczędny, czy też nie. Wystarczy tylko pomyśleć o niewyposażonym w termostat grzejniku, który będzie przez cały czas grzać z pełną mocą niezależnie od tego, czy jest taka potrzeba, czy też w pomieszczeniu jest już optymalnie ciepło,

WARTO WIEDZIEĆ

Do wyboru masz termostat klasyczny (czyli ustawiany ręcznie) oraz elektroniczny, czyli taki, którego działanie możesz dowolnie programować – np. po to, aby grzejnik włączył się godzinę przed Twoim powrotem do domu, by już na progu powitało Cię przyjemne ciepło.

  • radiator – 2-milimetrowy, aluminiowy radiator z zintegrowanymi spiralami grzejnymi zwiększy powierzchnię grzewczą grzejnika, a tym samym jego wydajność,
  • wyświetlacz elektroniczny – nowoczesne wyświetlacze będą pokazywać nie tylko aktualną temperaturę w pomieszczeniu, lecz również ilość pobranej energii elektrycznej, a nawet koszty jej zużycia,
  • timer lub wyłącznik czasowy – pozwala na zaprogramowanie urządzenia w taki sposób, by włączało lub wyłączało o określonej godzinie.

WSKAZÓWKA

Nowoczesne grzejniki elektryczne mogą być też wyposażone w funkcję turbo, w przypadku której włączana jest dodatkowa dmuchawa boczna przyspieszająca rozprowadzanie ciepła we wnętrzu – w efekcie pomieszczenie szybciej się nagrzeje. Musisz jednak liczyć się z tym, że funkcja ta pochłonie więcej energii elektrycznej, zatem nie sposób nazwać jej energooszczędną.

Grzejnik energooszczędny RAVEN EGO002Grzejniki energooszczędne – nasze propozycje

Szukając dobrego energooszczędnego grzejnika elektrycznego, zajrzyj do naszego asortymentu. Proponujemy Ci 4 modele, które najlepiej sprawdzą się w roli funkcjonalnego akcesorium z niskim poborem prądu:

  • RAVEN EGO002 – 3-stopniowa regulacja mocy i termostat to wyznaczniki jego energooszczędności,
  • Eldom HO70C – został wyposażony w mechaniczny termostat do regulacji temperatury,
  • Sencor SCF 2003 – posiada 3-stopniowo regulowaną moc,
  • RAVEN EGK001 – z mechanicznym termostatem i szeregiem zabezpieczeń.

Więcej wskazówek dotyczących dogrzewania domu po nadejściu mrozów znajdziesz tutaj: Jak dogrzać pomieszczenie? Poznaj nasze sprawdzone sposoby.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść