Chłodziarka do wina – praktyczny element dekoracji wnętrz dla koneserów dobrych trunków

Chłodziarka do wina to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią dobre trunki i dbają, aby właściwie je wyeksponować. Na rynku można znaleźć lodówki, które są przystosowane do przechowywania alkoholi. Każda z propozycji jest praktyczna i wyróżnia się nowoczesnym designem.

Wnętrze chłodziarki do wina

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak działa chłodziarka do wina
  2. na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki do wina
  3. jakie model warto wybrać

Chłodziarka do wina – jak to działa?

Chłodziarka do wina z przyciemnianą szybą

Chłodziarka do wina to obowiązkowy sprzęt dla każdego konesera, który dba o odpowiednie podanie, ale również wyeksponowanie, dobrych trunków. Zwykła lodówka nie będzie tak dobrze sprawdzała się w tej roli. Panują w niej zmienne warunki, które nie sprzyjają przechowywaniu alkoholi. Lodówka na wino jest sprzętem wysoko wyspecjalizowanym, który ma zapewnić stałą temperaturę trunkowi. Odpowiednie warunki magazynowania warunkują bowiem jego smak.

W omawianym typie lodówek można przechowywać różne rodzaje wina – nowoczesne modele są podzielone na strefy temperatur, dostosowane do określonych gatunków. Wino białe powinno być przechowywane w temperaturze 10–15°C, czerwone najlepiej leżakuje w 15–18°C, różowe – w 9–10°C, natomiast szampan najlepiej magazynować w 6–9°C. Na rynku dostępne są produkty, dzięki którym każdy rodzaj trunku będzie zawsze gotowy do spożycia. Chłodziarka do zabudowy, dwustrefowa, podblatowa, winiarka wolnostojąca – to tylko kilka przykładów rozwiązań, które można dostosować do własnych potrzeb i cieszyć się ciekawym designem.

Lodówka na wino – jak wybrać odpowiedni model?

Lodówki do wina powinny spełniać szereg wymagań, aby wydobyć z trunku wszystkie walory smakowe. Największe znaczenie ma temperatura, jednak nie jest to jedyny czynnik gwarantujący sukces. Oto kilka praktycznych wskazówek:

  • Chłodziarka do wina wymaga właściwego oświetlenia. Alkohol ten powinien leżakować z dala od ostrego światła, więc wnętrze lodówki musi być przyciemnione – pomogą w tym szyby z filtrem UV.
  • Istotnym elementem jest klimatyzacja – wysokiej jakości lodówka do wina ma wbudowany wentylator, który zapewnia właściwą cyrkulację powietrza.
  • Lodówka na wino musi mieć sprawny system regulowania wilgotności. Odpowiednia wilgotność powietrza zapobiega przedostawaniu się pleśni do wina oraz kurczeniu się korka.
  • Dobre wino powinno być odizolowane od wszelkich woni z otoczenia. Koneserzy doskonale wiedzą, że powietrze przesiąknięte przykrymi zapachami może mieć negatywny wpływ na smak wina. Przed zakupem warto upewnić się, czy wybrany sprzęt jest wyposażony w filtry węglowe.
  • Kształt i rozmiar chłodziarki na wino można dopasować do własnych preferencji. Na rynku dostępne są urządzenia o zróżnicowanych parametrach, odpowiednie do stylu różnych pomieszczeń.

Chłodziarka na wino – popularne modele dostępne w sprzedaży

Lodówka na wino Liebherr WTes 1672

Chłodziarka do wina może mieć różne rozmiary i kształty. Niewielka, wolnostojąca lodówka Liebherr WTes 1672 pomieści 34 butelki. Wyposażona jest w dodatkowe funkcje, takie jak: alarm niedomkniętych drzwi, dwie strefy regulacji temperatury, filtr przeciwzapachowy, cyfrowy termometr i możliwość zamykania na klucz. Doskonale będzie prezentowała się w kuchni – sprawdzi się pod kuchennym blatem, jednak może też być elementem wystroju salonu lub innych pomieszczeń.

Właścicielom restauracji i pubów może przypaść do gustu model Whirlpool ADN231 – duża lodówka na wino, w której można przechowywać wyłącznie ten rodzaj alkoholu. Jest wysoka, wyposażona w 10 drewnianych półek, gdzie można magazynować na raz 60 butelek trunku. Sprzęt posiada wszystkie niezbędne funkcje, jednak zajmuje dużo miejsca – ma aż 173 cm wysokości. Właściciele mniejszych metraży będą musieli zdecydować się raczej na inne rozwiązanie. Wśród większych modeli warto zwrócić uwagę na lodówki do wina dwustrefowe, w których można wygodnie przechowywać dwa rodzaje trunków. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem będzie chłodziarka do wina do zabudowy Amica WCB1K54B24.1. Produkt ten daje duże możliwości w zakresie aranżacji przestrzeni. Może pomieścić 24 butelki, a drewniane półki sprawiają, że całość jest stylowa i miła dla oka.

Dla osób, które chcą chłodzić i przechowywać mniejszą ilość alkoholu, doskonała będzie Amica WCF1K15B7.1 – kompaktowa chłodziarka w kształcie prostokąta, mieszcząca 7 butelek. Stanie się doskonałym uzupełnieniem kuchennych lub salonowych aranżacji. Produktem wartym uwagi jest również podświetlany schładzacz do wina WMF Ambient. Sprzęt ten pozwala schłodzić pojedyncze butelki wina lub szampana. Nastrojowe oświetlenie ma trzy różne poziomy, które można dowolnie regulować, aby stworzyć romantyczną atmosferę.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link
Ostatnio oglądane
Wyczyść