Kim jest Keanu Reeves w Cyberpunku 2077?

CD Project RED wprowadziło do swojej gry – Cyberpunka 2077 – znaną i lubianą postać Keanu Reevesa. Będzie on aktorem grającym Johnny’ego Silverhanda, który z kolei jest dobrze znany z papierowego poprzednika gry, czyli Cyberpunka 2020. Bardzo popularny aktor z ekranów kin, pojawiający się w grze wideo jako duża postać, to niesamowita gratka dla fanów. Kim jest ten tajemniczy bohater?

Mężczyzna stoi na tle miasta

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak udział znanego aktora wpływa na Cyberpunka 2077
  2. jaka jest rola Keanu Reevesa
  3. kim jest Johnny Silverhand

Jak udział znanego aktora wpływa na Cyberpunka 2077?

Koncept Nowego Jorku 2077 roku

Od jakiegoś czasu wiadomo już, że w nowej produkcji CD Project RED pojawi się postać Johnny’ego Silverhanda. Dodatkowo twórcy udostępnili informację, że zagra go znany aktor – Keanu Reeves. To spore wydarzenie, które sprawiło, że premierą gry zainteresowało się jeszcze więcej osób. Wpływ tego faktu na Cyberpunka 2077 jest więc ogromny. Oczekiwania wzrosły, ale można się też spodziewać znacznie większych wyników sprzedażowych tego tytułu.

Sama gra to action-RPG w otwartym świecie znanym między innymi z Cyberpunka 2020 – kultowej gry fabularnej autorstwa Mike’a Pondsmitha. Akcja toczy się w Night City – mrocznej, dystopijnej wizji przyszłości. Sam protagonista – zwany V – opisuje miejsce akcji jako „najgorsze miejsce na ziemi”. Nie ulega wątpliwości, że produkcja znalazła ogromną rzeszę fanów. Powiększył ją jednak fakt pojawienia się Keanu Reevesa jako jednej z postaci w Cyberpunku 2077.

Aktor znany z Matrixa i Johna Wicka zagra jedną z najważniejszych postaci w grze – Johnny’ego Silverhanda. Możemy zatem spodziewać się wysokiej jakości gry aktorskiej. CD Project RED w ten sposób zapewnia fanów obserwujących proces tworzenia Cyberpunka 2077, że jest to produkt naprawdę wart czekania. Ciągle dowiadujemy się o nowościach i ciekawostkach ze świata gry. Jej premiera została określona na wrzesień 2020 roku. Wszyscy fani oczekują z niecierpliwością wystąpienia znanego aktora w dziele tego polskiego studia deweloperskiego.

Jaka jest rola Keanu Reevesa?

Keanu Reeves to aktor znany z wielu topowych filmów ostatnich lat. Słynie głównie z trylogii Matrix i serii John Wick. Posiada ogromne portfolio, które pozwala mu zajmować miejsce na liście najlepiej opłacanych aktorów na świecie. Oczy ludzi ze wszystkich krajów zwróciły się na Cyberpunka 2077, kiedy pojawiła się informacja o wystąpieniu Keanu Reevesa w tej produkcji. To wielkie osiągnięcie dla producentów oraz gratka dla fanów rozgrywki wideo.

Amerykańska gwiazda odegra jedną z kluczowych ról w Cyberpunku 2077. Ciekawostkę stanowi fakt, że aktor bardzo polubił pracę z CD Project RED i wczuł się niesamowicie w swoją postać, przez co sam poprosił o rozbudowanie jej w grze. Dzięki temu zobaczymy prawdopodobnie więcej Keanu Reevesa w produkcie finalnym, niż wcześniej było to planowane.

Wybór aktora okazał się bardzo trafiony. Gwiazda ekranów kina nadała Johnny’emu Silverhandowi całkiem nowego aktorskiego zacięcia oraz specyficznego charakteru rockmana. Keanu Reeves przekroczył oczekiwania scenarzystów, rola była po prostu za dobra, przez co rozwinięcie jej jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Według różnych przesłanek wiadomo, że możliwe jest nawet podwojenie kwestii Johnny’ego Silverhanda w wersji końcowej. CD Project RED pracuje więc niedługo przed premierą nad ulepszeniem gry. Kwestie zostały prawdopodobnie rozwinięte, co potwierdza wywiad z aktorem głosowym.

Kim jest Johnny Silverhand?

Koncept industrialnego cyberpunkowego miasta

Kogo jednak tak naprawdę zagra Keanu Reeves? Postacią, w którą wcieli się aktor jest Johnny Silverhand. O wystąpieniu gwiazdy kina dowiedzieliśmy się ze zwiastunu Cyberpunka 2077 pokazanego na E3. Tam główny bohater zostaje postrzelony i zostawiony na złomowisku za miastem. Następna scena to uruchomienie protagonisty przez Johnny’ego Silverhanda. Był on członkiem zespołu, który nagrał Never Fade Away. Tutaj pojawia się pewna zbieżność z wydarzeniami znanymi graczom Cyberpunka 2020. W tej historii Johnny zostaje postrzelony, a jego dziewczyna porwana. Po tym Silverhand budzi się w zaśmieconym miejscu i widzi odliczanie ostatnich chwil swojego życia. Główny bohater Cyberpunka 2077 również gra w zespole i zostaje znaleziony za miastem.

Cechą charakterystyczną tej postaci jest srebrna proteza całego ramienia. Ciekawostką jest, że wystąpiła ona już w poprzedniku nadchodzącej produkcji CD Project RED – Cyberpunku 2020. Klasą Johnny’ego jest „Rockerboy”, specyficzna dla papierowego RPG. Jego zadanie to przekazanie bardzo ważnej nowiny do odbiorców na różne sposoby.

Johnny Silverhand to jednak postać wymyślona, zmaterializowana za pomocą technologii. Zobaczyć go może tylko protagonista przez wszczepiony implant neurologiczny. Jest to swoisty „cyfrowy awatar” prawdziwej postaci, która prawdopodobnie już od dawna nie żyje. Być może to pewne odniesienie do motywu nieśmiertelności, o którym traktuje główny wątek gry. Nie wiemy, jaką dokładnie rolę odgrywa ta postać w fabule Cyberpunka 2077. Takie szczegóły zostaną zachowane aż do premiery gry we wrześniu 2020. Pewne jest jednak to, że Keanu Reevesa zobaczymy i, jak wynika z różnych źródeł, zobaczymy go całkiem dużo. Powinno to tylko dodatkowo zwiększyć zaangażowanie wśród społeczności fanów oraz zwiększyć oczekiwania wobec twórców. Najważniejsze jest to, by CD Project RED wykorzystał potencjał produktu, a rola Johnny’ego Silverhanda–Keanu Reevesa nie została zmarnowana.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link
Ostatnio oglądane
Wyczyść