Jak wygląda rozgrywka w Cyberpunku 2077?

Cyberpunk 2077 to gra action-RPG, w której całą akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji w historii polskiego i międzynarodowego gamingu. Ciągle otrzymujemy od producentów kolejne informacje dotyczące gry. Co wiemy obecnie o tym, jak będzie wyglądać rozgrywka w Cyberpunku 2077?

Futurystyczna koncepcja świata

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak będzie wyglądać rozgrywka w Cyberpunku 2077
  2. jak będą wyglądać zadania w grze
  3. czy w Cyberpunku pojawi się multiplayer

Jak będzie wyglądać rozgrywka w Cyberpunku 2077?

Concept art świata gry Cyberpunk 2077

W Cyberpunku 2077 głównym bohaterem jest V – początkujący najemnik. Gracz może dowolnie wybrać płeć postaci oraz poprowadzić jej rozwój według własnego uznania. Dodatkowo gra udostępnia możliwość wyboru pochodzenia protagonisty. Jak wiadomo, Cyberpunk będzie grą FPP. Oznacza to, że całą akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby. To bardzo dobry wybór, ponieważ strzelaniny, których w ostatecznym produkcie będzie sporo, czy inne dynamiczne sytuacje najlepiej obserwować oczami samego bohatera.

Jednak co konkretnie będziemy robić w grze? Z dostępnych materiałów wiemy, że w dużej mierze Cyberpunk będzie FPS-em. Nie zabraknie jednak momentów, w których naszym zadaniem będzie skradanie się, tak by nie dostrzegli nas przeciwnicy. Ponadto po Night City będzie można poruszać się przy pomocy pojazdów. Rozgrywka w grze będzie niezwykle zróżnicowana i mocno zależna od gracza. Jeżeli preferujemy ciche podejście do misji, to nasza gra będzie wyglądać zdecydowanie wolniej i „bezpieczniej”. Wybierając bardziej efektowne działania, będziemy mieli do czynienia z bardzo destrukcyjnym i przyjemnym dla oka shooterem.

Gra dzieli postacie na 3 różne klasy, przez co sama rozgrywka różni się w zależności od tego wyboru:

  • Solo – silny bohater do walki bezpośredniej. Jest to postać, która lubuje się w bezpośrednich atakach z użyciem dowolnej broni. Posiada specjalne umiejętności, takie jak wyrywanie działek z wież albo otwieranie drzwi gołymi rękami.
  • Netrunner – postać działająca dyskretnie, swego rodzaju szpieg i haker. Jest to idealny wybór dla osób lubiących grać „po cichu”. Likwidowanie przeciwników z ukrycia, korzystanie z możliwości hakowania, aby przechodzić kolejne pomieszczenia, będąc niezauważonym – to akcje typowe dla tego bohatera.
  • Techie – mieszanka Solo i Netrunnera. Technik ma przy tym możliwość obsługiwania różnych maszyn i przyrządów. Potrzebuje jednak bezpośredniego połączenia, aby móc to robić. Jego głównym atutem jest wojskowy robot – Flathead, który może zostać wykorzystywany do wielu zadań.

Z udostępnionych materiałów posiadamy także informacje o rozwoju bohatera. Oznacza to, że wraz z postępem fabuły protagonista będzie otrzymywał nowe umiejętności. Wpływ na gameplay jest w tym wypadku dość mocny. Nowe, odblokowane „skille” pozwalają na całkowitą zmianę sposobu kończenia misji. Dla przykładu, nasz bohater otrzymuje możliwość hakowania komputerów, przez co może otwierać wcześniej zablokowane drzwi. W takim wypadku, jeżeli wcześniej nie mieliśmy dostępu do jakiegoś miejsca, teraz go mamy. Widać tutaj, jak dynamiczna będzie rozgrywka Cyberpunka 2077. Mnogość możliwości sprawia, że gra nie będzie nużąca i liniowa.

Jak będą wyglądać zadania w grze?

Mroczne miejsce w futurystycznej przyszłości

Bardzo ważnym elementem gameplayu są zadania, które mamy wykonywać. W Cyberpunku 2077 mają one być dość „klasyczne”. Spotkamy się tu z misjami takimi, jak: przyniesienie jakiegoś ważnego przedmiotu, znalezienie go czy przemieszczenie się w dane miejsce na mapie i pokonanie określonej liczby przeciwników. Są one na pozór dość proste, jednak CD Project RED gwarantuje ubranie ich w szatę fabularną jeszcze lepszą niż w kultowym Wiedźminie 3: Dziki Gon. Tego typu zapewnienia utwierdzają graczy w przekonaniu, że misje nie będą nudne i powtarzalne.

Dodatkowym aspektem jest tu możliwość wykonywania zadań według własnych preferencji. Metod na ukończenie każdej misji będzie wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawym doświadczeniem może okazać się także wielokrotne przechodzenie gry w oparciu o całkiem różne podejścia do zadań i rozwoju bohatera. Poza tym twórcy mówią o drobnych różnicach w zadaniach, które mają zależeć od płci głównego bohatera. Nie będą to jednak diametralne zmiany, a jedynie drobne smaczki.

Warto wspomnieć o wyborach, które będą pojawiać się w samej grze. Na drodze fabularnej napotkamy wiele sytuacji, kiedy będziemy musieli koniecznie zdecydować się na jedną z kilku opcji. Twórcy mówią, że wpływ tego może okazać się ogromny. Często przez jedną decyzję miasto może dynamicznie się zmieniać, różne postacie mogą zginąć, a inne przeżyć. CD Project RED mówi o bardzo rozbudowanej warstwie fabularnej produkcji, więc nie należy się dziwić, że opowieść będzie dynamicznie się zmieniać w zależności od poczynań gracza.

Czy w Cyberpunku 2077 pojawi się multiplayer?

Z obecnych informacji wiemy już, że w grze będzie tryb multiplayer. Twórcy jednak nie mówią jak ma on działać. Możliwe, że zostanie wydany jako całkiem odrębna gra, tak jak to było w przypadku GTA Online czy Red Dead Online. CD Project RED być może wzoruje się na Rockstarze w kwestii trybu multi. Niestety będziemy musieli na niego dość długo poczekać. Planowana data premiery jest określona na minimum 2022 rok. To aż 2 lata od startu podstawowej gry dla jednego gracza. Nie wiemy obecnie także, czy przyjdzie nam za ten tryb dodatkowo zapłacić, czy będzie jednak częścią standardowej wersji. Mogłoby to być dość uciążliwe, ponieważ koszt samej gry to obecnie około 200 złotych na PC i 270 na konsole PS4 i Xbox One.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link
Ostatnio oglądane
Wyczyść