Data publikacji: 

Brakuje nam odpoczynku, relaksu i snu. Jak temu zaradzić?

Tempo współczesnego życia sprawia, że wiele osób narzeka na wyczerpanie i stres. Ciągły bieg powoduje, że zaczyna brakować Ci czasu na najważniejsze czynności? Podpowiadamy, jak zwalczyć przemęczenie i odciążyć się od pracochłonnych obowiązków – przeczytaj nasze wskazówki!

Jak radzić sobie z przemęczeniem?

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaka jest przyczyna stresu i wyczerpania
 2. jak odciążyć się od domowych obowiązków
 3. jak radzić sobie z przemęczeniem

Stres i zmęczenie – dlaczego są tak powszechne?

Ciągły stres i natłok obowiązków sprawia, że wiele osób zmaga się z przewlekłym przemęczeniem. Nic dziwnego – praca zawodowa bardziej niż kiedykolwiek wiąże się z presją i napięciem. Jeśli dodatkowo po 8 godzinach przed komputerem przesiadasz się z fotela za kierownicę, może brakować Ci ruchu, a to wiąże się z bólem pleców i gorszym samopoczuciem.

Co więcej, po całym dniu spędzonym w biurze trudno znaleźć chwilę na relaks. Przeciwnie – po powrocie trzeba zająć się zakupami, gotowaniem i sprzątaniem. Z powodu braku czasu obowiązki domowe schodzą często na drugi plan – a przecież bałagan w najbliższym otoczeniu nie sprzyja relaksowi.

Szybki tryb życia wpływa też na sposób odżywiania. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Żyjemy w coraz większym pędzie. Czy śniadanie przybiera nową rolę.

Męczą Cię obowiązki domowe? Sprawdź, jak się od nich odciążyć

iRobot Roomba i7+

Jeśli po pracy nie masz siły sprzątać domu, warto rozważyć zakup sprzętów, które zrobią to (przynajmniej częściowo) za Ciebie. Codziennie odkurzanie podłóg i dywanów zajmuje sporo czasu, a jeśli korzystasz z tradycyjnego, pełnowymiarowego odkurzacza, bywa też bardzo męczące. Ciężkie urządzenie i plączący się kabel sprawiają, że regularne porządki nie należą do przyjemności. Bywają też nieskuteczne, ponieważ końcówką zwykłego odkurzacza nie dotrzesz do wszystkich zakątków mieszkania. Znacznie wygodniejsze w użytkowaniu są kompaktowe modele bezprzewodowe.

Odkurzacze pionowe V11 Absolute świetnie radzą sobie z tymi problemami:

 • są lekkie i poręczne, a jednocześnie wydajne,
 • inteligentnie optymizują czas i moc odkurzania,
 • są wyposażone w automatyczne czujniki rozpoznające typ powierzchni i dopasowujące moc ssania,
 • posiadają praktyczną stację dokującą z ładowarką,
 • pozwalają na dokładne odkurzanie trudno dostępnych miejsc.

Czujesz, że sprzątanie domu zajmuje Ci zbyt dużo czasu? Rozważ zakup robota, który bez Twojej ingerencji zadba o porządek na podłodze, dywanie i pod szafkami. Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba i7+:

 • jest wyposażony w innowacyjną stację Clean Base z funkcją automatycznego opróżniania pojemnika na brud,
 • dzięki technologii Imprint Smart Mapping zapamiętuje nawet do 10 planów pięter,
 • dzięki zaawansowanym czujnikom sprawnie ominie przeszkody, takie jak meble, sprzęty AGD czy zabawki leżące na podłodze,
 • pozwala na 75 minut nieprzerwanej pracy, a gdy jego akumulator rozładuje się, samodzielnie wraca do bazy i ponownie rozpoczyna odkurzanie w tym samym miejscu.
Tefal Ixeo QT1020

Jak radzić sobie z przemęczeniem?

Masz wrażenie, że stres i rosnąca liczba zadań do wykonania Cię przytłaczają? Jeśli zmagasz się z przemęczeniem, zwróć uwagę na te aspekty:

Sen – jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na wypoczynek, dlatego jeśli odczuwasz zmęczenie, zadbaj o to, by porządnie się wyspać. Nie zabieraj do łóżka tabletu czy smartfona, ponieważ niebieskie światło z ich ekranów może się przyczyniać do trudności z zasypianiem. Musisz wcześnie wstawać, by przygotować się do pracy? Poranne prasowanie koszuli zajmie Ci mniej czasu, jeśli wyposażysz się w ergonomiczny system Tefal Ixeo QT1020. Urządzenie to nagrzewa się w 45 sekund, a funkcjonalna konstrukcja pozwala znacznie szybciej wyprasować ubrania. Dzięki temu zyskasz dodatkowy kwadrans na drzemkę lub wypicie kawy.

Ruch – nawet jeśli po pracy czujesz wyczerpanie, upewnij się, by znaleźć czas i siłę na co najmniej pół godziny aktywności fizycznej każdego dnia. Dzięki temu będziesz w lepszym nastroju i łatwiej będzie Ci zasnąć.

WSKAZÓWKA

Jeśli masz problemy z zasypianiem, przed pójściem spać wybierz relaksującą, wyciszającą formę ruchu – na przykład jogę, pilates lub pływanie.

Obowiązki – może Ci się wydawać, że jest ich tak wiele, że nie znajdziesz czasu na relaks. Jednak jeśli dobrze zaplanujesz swój dzień, możesz wykonać nieprzyjemne zadania dużo sprawniej i szybciej. W wielu obowiązkach mogą wyręczyć Cię nowoczesne sprzęty AGD, np. roboty sprzątające.

 

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Ostatnio oglądane
Wyczyść