Data publikacji: 

Ranking antywirusów

Program antywirusowy na komputer PC, laptop, tablet czy smartfon to bardzo istotne narzędzie. Pomoże ochronić Twoje pliki i prywatność przed złośliwym oprogramowaniem, hakerami i złodziejami tożsamości. Ranking najlepszych programów, porównywalnych pod względem ceny i możliwości, pomoże Ci podjąć decyzję o tym, jaki antywirus wybrać na system Android, Windows oraz iOS.

Mężczyzna instalujący program antywirusowy na laptopie

LISTING PRODUKTÓW

McAfee LiveSafe 12 mc

Symantec Norton Security 3.0 Deluxe PL Card 5 urządzeń/1 rok

Kaspersky Internet Security Multi PL Box 2stan./12m-cy

Eset NOD32 Antivirus PL Box 1stan./12m-cy

G Data AntiVirus 2017 2PC BOX 24m-ce

Antywirus McAfee LiveSafe 12 mc

Antywirus McAfee LiveSafe 12 mc – możesz zainstalować go na dowolnej liczbie urządzeńMcAfee LiveSafe 12 mc to uniwersalny zestaw oprogramowania w przystępnej cenie, który pozwoli Ci zabezpieczyć komputery PC i Mac, tablety i smartfony. Jedną z głównych zalet McAfee LiveSafe jest nieograniczona liczba licencji na urządzenia. Wystarczy więc, że kupisz jedną subskrypcję i będziesz mógł zainstalować antywirusa na każdym posiadanym sprzęcie. Co więcej, oprogramowaniem możesz zarządzać z jednego miejsca.
McAfee LiveSafe ochroni Twoje urządzenia przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem i najnowszymi zagrożeniami pochodzącymi z sieci. Ma też funkcję ochrony tożsamości oraz danych przed hakerami i złodziejami poufnych danych. Program pozwoli Ci bezpiecznie dokonywać zakupów przez Internet, przeglądać sieć czy korzystać z usług bankowych. Ponadto blokuje spam i niebezpieczne wiadomości e-mail, które mogą pojawić się w Twojej skrzynce.
Co do wspomnianych na wstępie urządzeń przenośnych, McAfee LiveSafe możesz zainstalować na sprzętach działających zarówno na systemie Android, jak i iOS. Antywirus chroni smartfony i tablety nie tylko przed złośliwym oprogramowaniem, ale też utratą danych i kradzieżą. Sprzęt będzie lokalizowany, więc gdy Ci zaginie, będziesz mógł też skorzystać z kopii zapasowej lub wyczyścić pamięć urządzenia.

PARAMETRY

Wersja językowa: polska

Liczba urządzeń: nieograniczona

Nośnik: klucz licencyjny

Kompatybilne systemy operacyjne: Windows, Android, iOS

Kompatybilne urządzenia: komputer PC, laptop, smartfon, tablet multimedialny

PLUSY

+ Przystępna cena

+ Instalacja na dowolnej liczbie urządzeń

+ Duża liczba kompatybilnych systemów operacyjnych

+ Dostęp do zabezpieczonej chmury

+ Dodatkowe funkcje ochrony dla urządzeń mobilnych

MINUSY

– Może spowalniać działanie niektórych systemów operacyjnych

OCENA PRODUKTU: 9/10

Antywirus Symantec Norton Security 3.0 Deluxe PL Card 5 urządzeń/1 rok

Antywirus Symantec Norton Security 3.0 Deluxe PL Card 5 urządzeń/1 rok – kompleksowe zabezpieczenieSymantec Norton Security 3.0 Deluxe PL Card 5 urządzeń/1 rok
 to kolejne kompleksowe rozwiązanie, które pozwoli ci zabezpieczyć dowolny sprzęt – od komputera stacjonarnego po smartfon – bez względu na system operacyjny. Jest to jedna z najlepiej ocenianych usług zabezpieczających na świecie, z szeregiem wyróżnień branżowych.

Oprogramowanie Symantec Norton Security nie tylko ochroni Twoje urządzenia przed wirusami, ale też przed spyware, tzw. destrukcyjnym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami. Dodatkowo pomoże Ci w ochronie tożsamości oraz zabezpieczeniu transakcji online. Ma też funkcję inteligentnej zapory, która ochroni Twoją sieć domową.

Jak podpowiada nazwa, pakiet Symantec Norton Security 3.0 Deluxe PL Card 5 urządzeń/1 rok pozwoli Ci zainstalować antywirus na pięciu urządzeniach w ramach jednej subskrypcji. Oprogramowaniem na każdym używanym przez Ciebie komputerze, telefonie czy tablecie możesz zarządzać za pośrednictwem intuicyjnego portalu.

Jeśli korzystasz z telefonu lub tabletu z systemem Android, powinna Cię zainteresować funkcja związana z aplikacjami. Oprogramowanie Symantec Norton Security skanuje aplikacje w sklepie Google Play i alarmuje o niebezpieczeństwach jeszcze przed ich pobraniem.

PARAMETRY

Wersja językowa: polska

Liczba urządzeń: 5

Nośnik: klucz licencyjny

Kompatybilne systemy operacyjne: Windows, Android, iOS

Kompatybilne urządzenia: komputer PC, laptop, smartfon, tablet multimedialny

PLUSY

+ Duża liczba kompatybilnych systemów operacyjnych

+ Łatwe zarządzanie instalacjami na różnych urządzeniach

+ Kompleksowe zabezpieczenia, wykraczające poza antywirus

+ Dodatkowe funkcje ochrony dla urządzeń mobilnych

MINUSY

– Ograniczona liczba urządzeń

OCENA PRODUKTU: 8/10

Antywirus Kaspersky Internet Security Multi PL Box 2stan./12m-cy

Antywirus Kaspersky Internet Security Multi PL Box 2stan./12m-cy – ma funkcję kontroli rodzicielskiejKaspersky Internet Security Multi PL Box 2stan./12m-cy to kolejne wieloplatformowe rozwiązanie w naszym rankingu, które zainstalujesz na systemach Windows, iOS i Android. Działa na komputerach stacjonarnych, laptopach i urządzeniach mobilnych. Ochroną możesz zarządzać z dowolnego miejsca za pośrednictwem bezpłatnego konta My Kaspersky.

Oprogramowanie chroni przed infekcjami i atakami, a także blokuje banery i spam. Ponadto ostrzeże Cię przed niebezpiecznymi stronami internetowymi i podpowie, że czas na aktualizację aplikacji, których używasz.

Na komputerach z Windowsem i iOS możesz skorzystać z funkcji Bezpieczne pieniądze. Pomaga ona w ochronie Twoich transakcji finansowych, danych dotyczących kont i kart płatniczych.

Na komputerach możesz włączyć tryb kontroli rodzicielskiej. Dzięki niemu treści i strony WWW nieodpowiednie dla dzieci zostaną zablokowane. Dodatkowo będziesz mógł zarządzać aktywnością dzieci na portalach społecznościowych.

Na wybranych systemach Kaspersky Internet Security będzie zapobiegać śledzeniu Twojej aktywności online i będzie chronił Twoje dane, gdy będziesz łączył się z publicznymi sieciami. Ciekawą opcją jest też możliwość blokowania nieautoryzowanego dostępu do Twojej kamery internetowej.
Jeśli zgubisz swój telefon lub tablet bądź sprzęt zostanie Ci skradziony, będziesz mógł zlokalizować urządzenie, a także zdalnie zablokować sprzęt i wykasować na nim wszystkie dane.

PARAMETRY

Wersja językowa: polska

Liczba urządzeń: 2

Nośnik: płyta

Kompatybilne systemy operacyjne: Windows, Android, iOS

Kompatybilne urządzenia: komputer PC, laptop, smartfon, tablet multimedialny

PLUSY

+ Duża liczba kompatybilnych systemów operacyjnych

+ Łatwe zarządzanie instalacjami na różnych urządzeniach

+ Kompleksowe zabezpieczenia, wykraczające poza antywirusa

+ Dodatkowe funkcje ochrony dla urządzeń mobilnychs

+ Kontrola rodzicielska

MINUSY

– Ograniczona liczba urządzeń

– Skomplikowana instalacja

OCENA PRODUKTU: 8/10

Antywirus Eset NOD32 Antivirus PL Box 1stan./12m-cy

Antywirus Eset NOD32 Antivirus PL Box 1stan./12m-cy – dodatkowo zabezpieczy Twoje profile społecznościoweEset NOD32 Antivirus PL Box 1stan./12m-cy może być dla Ciebie ciekawym rozwiązaniem, jeśli poszukujesz bardzo konkretnego produktu. Jest to klasyczny antywirus na komputery i laptopy działające na systemie Windows. Z programu możesz korzystać zaraz po instalacji, bez konieczności dodatkowej konfiguracji.

Eset NOD32 Antivirus zabezpieczy Twoje urządzenie przed zagrożeniami internetowymi różnego rodzaju, od wirusów, przez spyware, po trojany. Oprogramowanie korzysta z ESET Live Grid, tzw. systemu reputacji, czyli oceniania plików bazującym na chmurze – przyspiesza to skanowanie plików. Antywirus może zablokować nośniki wymienne, czyli jeśli włożysz do napędu zainfekowaną płytę CD lub DVD bądź podłączysz do komputera pendrajw ze złośliwym oprogramowaniem, Eset NOD32 zablokuje działanie wirusów.

Zwróć uwagę na omawiany antywirus, jeśli często korzystasz z mediów społecznościowych. Eset NOD32 Antivirus ochroni Twój profil przed szkodliwymi treściami i linkami. Nie tylko cały czas sprawdza nowe obiekty na Twoim profilu, ale może też powiadomić Twoich znajomych automatycznym komentarzem, jeśli udostępniają link, który jest niebezpieczny.

PARAMETRY

Wersja językowa: polska

Liczba urządzeń: 1

Nośnik: płyta

Kompatybilne systemy operacyjne: Windows

Kompatybilne urządzenia: komputer PC, laptop

PLUSY

+ Szybkość reakcji dzięki chmurze

+ Łatwa instalacja

+ Dodatkowa ochrona profilów społecznościowych

MINUSY

– Ograniczona liczba urządzeń

– Tylko jeden system przed wykupieniem abonamentu

OCENA PRODUKTU: 7/10

Antywirus G Data AntiVirus 2017 2PC BOX 24m-ce

Antywirus G Data AntiVirus 2017 2PC BOX 24m-ce – ochroni Twoje dane dotyczące bankowości elektronicznejG Data AntiVirus 2017 2PC BOX 24m-ce to ciekawe oprogramowanie, jeśli po prostu poszukujesz dobrego antywirusa, który zabezpieczy Twój komputer lub laptop. Jedną z największych jego zalet są dwa systemy detekcji, co zwiększa skuteczność wykrywania zagrożeń na Twoim sprzęcie.
G Data AntiVirus korzysta z proaktywnej chmury dla szybszej ochrony nawet przed nieznanymi zagrożeniami. Antywirus eliminuje też luki w oprogramowaniu na Twoim komputerze. Ochroni Cię przed wirusami szyfrującymi pliki oraz cyberprzestępcami, a dzięki funkcji G DATA USB KEYBOARD GUARD zapewnia ochronę przed napędami USB udającymi inne urządzenia, np. klawiatury.
Ważną funkcją jest zintegrowana ochrona bankowości elektronicznej BankGuard. Jej działanie ma na celu kontrolę tego, czy ktoś nie chce wyłudzić Twoich danych dostępowych.

PARAMETRY

Wersja językowa: polska

Liczba urządzeń: 2

Nośnik: płyta

Kompatybilne systemy operacyjne: Windows

Kompatybilne urządzenia: komputer PC, laptop

PLUSY

+ Dwa lata ochrony

+ Szybkość reakcji dzięki chmurze

+ Ochrona bankowości elektronicznej

MINUSY

– Ograniczona liczba urządzeń

– Mniejsza liczba funkcji w porównaniu do konkurencji

OCENA PRODUKTU: 7/10

Podsumowanie

Oprogramowanie antywirusowe jest niezwykle istotne. Ochroni Cię zarówno przed złośliwym oprogramowaniem, które utrudni lub uniemożliwi korzystanie z komputera, ale też zabezpieczy np. przed kradzieżą haseł do kont bankowych. Dopasuj antywirusa do swoich potrzeb. Jeśli chcesz chronić kilka urządzeń, zwróć uwagę na oprogramowanie, które możesz zainstalować na różnych komputerach.

Jeśli często korzystasz z urządzeń przenośnych, dobrym rozwiązaniem będą antywirusy oferujące dodatkowe zabezpieczenia dla smartfonów i tabletów, np. opcje namierzania sprzętu i kasowania danych. Z kolei jeśli ze sprzętu elektronicznego korzystają dzieci, dobrym rozwiązaniem będzie antywirus z kontrolą rodzicielską.Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o bezpieczeństwie, sprawdź nasz poradnik 7 najgroźniejszych wirusów komputerowych w 2018 roku – jak się przed nimi chronić.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Ostatnio oglądane
Wyczyść