AlcoSense Excel

alkomat

AlcoSense
nr kat. 1173415
(83)
549 zł
Promocja
Promocja
Rodzaj elektrochemiczny
Dokładność prezentowanego wyniku 0,01 ‰
Zakres pomiaru 0 - 4 ‰
Możliwość kalibracji tak
Wymaga ustnika tak
Funkcje dodatkowe alarm, alkomat profesjonalny, kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, pamięć ostatnich pomiarów, termometr, zegar
Zobacz pełny opis
Odbiór w sklepie
anuluj
LISTA SKLEPÓW
POKAŻ NA MAPIE
Dostępność
Do odbioru:  już jutro!
Do domu: już na pojutrze!
Również do punktów odbioru:
 • Podziel się
 • Opis i dane

  AlcoSense Excel Alkomat Elektrochemiczny

  Standardowy model alkomatu elektrochemicznego brytyjskiej firmy AlcoSense. Oferuje wyjątkową dokładność wskazań i niezwykłą funkcjonalność za rozsądną cenę. Wyróżniony projekt bryły alkomatu został wykorzystany w modelach AlcoSense Pro i AlcoSense Ultra.

  Charakterystyka:

  • 1,8 calowy kolorowy wyświetlacz LCD
  • Czujnik elektrochemiczny 64mm2 – mniejsza wersja czujnika używanego przez policję w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej
  • Możliwość ustawienia limitu dla dowolnego kraju na świecie
  • Przypomnienie o rekalibracji
  • Projekt alkomatu wyróżniony za wzornictwo

  Dokładność alkomatu elektrochemicznego

  Urządzenie wyposażono w profesjonalny czujnik wielkości 64mm2. Jest to pomniejszona wersja sensora 200mm2 używanego przez policję w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz innych krajach Unii Europejskiej. Wielu producentów twierdzi, że ich wyroby są wyposażone w "czujniki policyjne" lub podobne do policyjnych wyłącznie dlatego, że za wynik pomiaru odpowiada sensor elektrochemiczny. Sensor Excela jest dokładnie tego samego typu, jak czujniki stosowane przez służby mundurowe i różni się od nich wyłącznie wielkością sensora. Urządzenie zapewnia niezwykłą w tym przedziale cenowym precyzję pomiaru.

  Detektor ciśnienia i objętości próbki powietrza. Funkcja kompensacji temperatury

  W celu zbadania poziomu alkoholu we krwi, pobrana próbka powietrza powinna pochodzić z głębi płuc i wynosić objętość jednego litra. Jeśli test wykonywano na mniejszej objętości powietrza alkomaty mogą dawać niedoszacowane i niespójne wyniki.

  Wiele alkomatów korzysta z zegara oszacowującego czas potrzebny do wydmuchnięcia z płuc powietrza o pojemności około jednego litra. Próbka pobrana w ten sposób może jednak nie być dokładna z uwagi na to, że użytkownicy wykonując testy wydmuchują próbkę pod różnym ciśnieniem, a co za tym idzie objętość wydychanego powietrza może ulegać znacznym wahaniom. Prowadzi to często do przeprowadzenia pomiaru na zbyt małej próbce wydychanego powietrza i uzyskania błędnego wyniku.

  AlcoSense Excel nie polega na zegarze, ale mierzy objętość powietrza wydychanego podczas testu a pomiar jest pobierany w momencie gdy próbka wynosi jeden litr. Zapewnia to największą możliwą dokładność. Niezawodność uzyskanych testów wynika również z tego, że odczyty alkomatu są dostrajane do temperatury.

  Wyeliminowanie ryzyka niedoszacowania wyniku testu

  AlcoSense Excel jest wyposażono w nowoczesne oprogramowanie zapobiegające niedoszacowaniu wyniku testu. Test wykonany tradycyjnym alkomatem jest pokazywany z dokładnością +/- X.XX. Przedział tolerancji dla urządzenia AlcoSense wynosi nie +/- 0,10 ‰ BAC, ale wyłącznie -0,00 ‰ BAC oraz +0,15 ‰ BAC. Oznacza to, że oprogramowanie alkomatu uwzględnia wyłącznie potencjalne „bezpieczne” przeszacowanie wyniku natomiast mamy pewność, że wynik nigdy nie będzie zaniżony!

  Dowolny limit na świecie

  Alkomat AlcoSense Excel posiada intuicyjne w obsłudze menu, dzięki któremu można szybko i bezproblemowo ustawić dowolny limit zawartości alkoholu. W tym celu należy wybrać jednostkę miary zawartości alkoholu w organizmie; mg/l (zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu) lub ‰BAC (zawartość alkoholu we krwi) oraz wartość współczynnika BBR (z ang. blood-breath ratio). Funkcja zmiany limitu jest szczególnie korzystna podczas wyjazdów za granicę. Wszystkie obowiązujące limity oraz współczynniki BBR dostępne są w instrukcji obsługi dołączonej do alkomatu.

  Projekt nagradzany za wzornictwo

  W 2018 AlcoSense Excel zdobył nagrodę German Design Awards. Otrzymał nominację w kategorii Doskonały Projekt w zakresie urządzeń medycznych oraz projektów związanych z transportem.

  Klarowny i dokładny wynik

  Alkomat posiada 1,8 calowy wyświetlacz LCD. Urządzenie mierzy zawartość alkoholu w organizmie dostarczając czytelny dla użytkownika wynik. Dostępne jednostki miary: zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (mg/l) lub promili we krwi (‰BAC). Gdy wynik testu przekracza limit lub jest blisko granicy urządzenie poinformuje o tym użytkownika. Na ekranie pojawi się ikona informująca o zakazie prowadzania pojazdu.

  Pamięć wyników testów

  Excel przechowuje w pamięci urządzenia aż do 24 ostatnich wyników testów.

  Intuicyjne oprogramowanie

  Oprogramowanie modelu Excel jest łatwe w obsłudze i intuicyjne. Informacje pokazywane na wyświetlaczu są czytelne, co pozwala na łatwe korzystanie z poszczególnych funkcji urządzenia.

  Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika

  Dzięki wyposażeniu alkomatu AlcoSense Excel w podświetlane gniazdo uchwytu ustnika można bezproblemowo umieścić ustnik w alkomacie przy słabym oświetleniu. Urządzenie współpracuje z profesjonalnymi ustnikami z blokadą powrotną przepływu powietrza oraz ustnikami standardowymi.

  Powiadomienie o rekalibracji

  Każdy alkomat wymaga ponownej kalibracji po pewnym okresie użytkowania. AlcoSense Excel został fabrycznie skalibrowany na okres 12 miesięcy od daty pierwszego użycia przez nabywcę. Alkomat przypomni o potrzebie ponownego skalibrowania po upływie 11 miesięcy. Gdy upłynie okres ważności kalibracji alkomatu prosimy o odesłanie urządzenia do autoryzowanego serwisu AlcoSense. Urządzenie zostanie poddane procesowi kalibracji i alkomat zostanie odesłany do Państwa. Regularne kalibrowanie alkomatu jest niezwykle ważne, aby zapewnić użytkownikowi wiarygodność testu i bezproblemowe korzystanie z urządzenia.

   

  Zakres temperatury użytkowania

  Gdy użytkujemy alkomat w zakresie temperatur poniżej +5°C oraz powyżej +40°C może wystąpić ryzyko uzyskania błędnych wyników (zakres temperatur dotyczy faktycznej temperatury alkomatu, a nie otoczenia, w którym przeprowadzany jest pomiar).

  Alkomat AlcoSense Excel poinformuje, jeśli urządzenie będzie pracowało poza dozwolonym zakresem temperatur. W odróżnieniu od tradycyjnych alkomatów AlcoSense Excel nie pozwoli wykonać testu, gdy zachodzi ryzyko uzyskania wyniku potencjalnie obarczonego błędem.

  Ochrona czujnika przed przeciążeniem

  Zjawisko przeciążenia czujnika może wystąpić w każdym alkomacie, w tym także w urządzeniach policyjnych. Spowodowane jest to bardzo wysokim stężeniem alkoholu w wydychanym powietrzu, które występuje na skutek przeprowadzenia testu krótko po spożyciu mocnego alkoholu. Podwyższona zawartość w ustach może spowodować chwilowe rozregulowanie czujnika. AlcoSense Excel chroni użytkownika przed niedokładnym pomiarem wynikającym z przeciążenia czujnika.

  Dla bezpieczeństwa użytkownika AlcoSense Excel przejdzie w tryb ochronny, który pozwoli sensorowi na pełną autoregenerację przed dopuszczeniem do kolejnych pomiarów.

  Gwarantowana jakość i niezawodność

  AlcoSense Excel wyprodukowano zgodnie z wymogami ISO 13485 – międzynarodowej normy wyrobów medycznych gwarantującej najwyższą jakość i zaufanie do produktu. Przed opuszczeniem fabryki po kalibracji każdy alkomat jest trzykrotnie testowany, aby zapewnić dokładność i pewność odczytu.

  Dane techniczne AlcoSense Excel

  Rodzaj 
  elektrochemiczny
  Dokładność prezentowanego wyniku 
  0,01 ‰
  Zakres pomiaru 
  0 - 4 ‰
  Precyzja pomiaru 
  +/- 0,15 ‰ BAC
  Możliwość kalibracji 
  tak
  Wymaga ustnika 
  tak
  Liczba ustników w komplecie 
  5
  Zasilanie 
  bateryjne, 3 x AAA 1,5 V
  Funkcje dodatkowe 
  alarm, alkomat profesjonalny, kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, pamięć ostatnich pomiarów, termometr, zegar
  Parametry fizyczne 
  Waga (z bateriami) 
  147 g
  Wymiary 
  55 x 107 x 29 mm
  Wymiary opakowania 
  20 x 13 x 5 cm
  Waga z opakowaniem 
  0,40 kg
  Wyposażenie 
   
  karta gwarancyjna, instrukcja obsługi, ustniki, kabel USB
  Gwarancja 
  Gwarancja 
  24 miesiące
  Producent 
  Nazwa producenta / importera 
  APN Promise S.A.
  Znak zgodności 
  Znak zgodności 
 • Opinie(83)

 • Usługi
 • Raty
 • Pytania i odpowiedzi
  Dla tego Towaru nie ma jeszcze pytań

  Rozważasz kupno AlcoSense Excel i chciałbyś wiedzieć więcej

  możesz pomóc innym użytkownikom AlcoSense Excel

 • Promocje

  #Testerzy przyjemności
  #Testerzy przyjemności
  Im przyjemniej, tym lepiej!Szczegóły
  Promocja obowiązuje do: 30.04.2021
Ostatnio oglądane
Wyczyść
Inni oglądali również
  Aby skorzystać z porównania konieczne jest dodanie minimum 2 produktów.