AlcoSense Ultra

alkomat

AlcoSense
nr kat. 1173417
(24)
979 zł
Promocja
Promocja
Rodzaj elektrochemiczny
Dokładność prezentowanego wyniku 0,001 ‰
Zakres pomiaru 0 - 4 ‰
Możliwość kalibracji tak
Wymaga ustnika tak
Funkcje dodatkowe alkomat profesjonalny, kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, pamięć ostatniego pomiaru, sensor elektrochemiczny, termometr
Zobacz pełny opis
Odbiór w sklepie
anuluj
LISTA SKLEPÓW
POKAŻ NA MAPIE
Dostępność
Do odbioru:  już jutro!
Do domu: już na pojutrze!
Również do punktów odbioru:
 • Podziel się
 • Opis i dane

  AlcoSense Ultra alkomat elektrochemiczny

  w zestawie 100 ustników profesjonalnych oraz futerał na alkomat.

  Produkt dla Klientów szukających profesjonalnych rozwiązań z najwyższej półki. Wyjątkowa dokładność, wygoda i intuicja w użytkowaniu. AlcoSense Ultra wyprzedza konkurencję na rynku alkomatów zarówno pod względem ceny jak i dokładności przeprowadzanych testów. Posiadając w rękach alkomat Ultra mają Państwo możliwość przeprowadzania testów z dokładnością równą alkomatom policyjnym.

  Charakterystyka:

  • Czujnik elektrochemiczny 200 mm2 – czujnik używany przez policję w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej
  • Asystent pomiaru BlowCoach – pomaga w prawidłowym wykonaniu testu
  • Lista krajów wraz z dopuszczalnymi limitami zawartości alkoholu w organizmie
  • Dostęp do wyników testów na komputerze po zaimportowaniu danych do PC
  • Zdobywca nagrody Red Dot Product Design w 2016 roku za najlepsze wzornictwo

  Policyjny rodowód

  AlcoSense Ultra to pierwszy dostępny dla użytkowników indywidualnych alkomat, który wyposażony został w czujnik tej samej wielkości (200mm²) jaki jest stosowany w urządzeniach używanych przez policję w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz kilku innych krajach Unii Europejskiej.

  Zaawansowany system badania próbki powietrza wraz z kompensacją temperatury

  Urządzenie wyposażono w zaawansowany system badania wdmuchiwanego powietrza pozwalający na pozyskiwanie próbki oddechu z głębi płuc. Mierzy on ciśnienie, przepływ, objętość i natężenie wdmuchiwanego powietrza. Dodatkowo wskazania są dostrajane do temperatury urządzenia. Ponadto Asystent pomiaru BlowCoach™ wspomaga użytkownika w poprawnym wykonaniu testu.

  Pamięć wyników i połączenie z komputerem

  Ultra przechowuje w pamięci alkomatu aż do 128 ostatnich wyników testów wraz z informacją o dacie i godzinie ich przeprowadzenia. Port USB i oprogramowanie pozwalają na zgranie wyników testów na komputer wykorzystujący system operacyjny Windows w celu ich dalszej analizy i archiwizacji.

  Asystent pomiaru BlowCoach™ (Patented by AlcoSense)

  Asystent pomiaru wykorzystuje zaawansowaną technologię zaprojektowaną i opatentowaną przez firmę AlcoSense, która ułatwia użytkownikom poprawne wykonanie testu. Zbyt mocne lub zbyt słabe wdmuchiwanie próbki jest korygowane poprzez podpowiedzi udzielane użytkownikom i widoczne na ekranie urządzenia. Aby poprawnie przeprowadzić test należy dmuchać w ustnik w taki sposób, aby górny pasek ciśnienia znajdował się pośrodku skali, a dolny wypełniał się w miarę wdmuchiwania coraz większej ilości powietrza.

  Gdy wdmuchiwanie próbki nie zostało wykonanie poprawnie alkomat podpowie rozwiązanie.

  Dzięki podpowiedziom użytkownik bezproblemowo przeprowadzi kolejne pomiary. Asystent testu sprawia, że użytkowanie alkomatu jest intuicyjne i łatwe.

  Wyeliminowanie ryzyka niedoszacowania odczytu

  AlcoSense Ultra jest wyposażony w nowoczesne oprogramowanie zapobiegające niedoszacowaniu wyniku testu. Test wykonany tradycyjnym alkomatem jest pokazywany z dokładnością +/- X.XX. Przedział tolerancji dla urządzenia AlcoSense wynosi nie +/- 0,10 ‰ BAC, ale wyłącznie -0,00 ‰ BAC oraz +0,07 ‰ BAC . Oznacza to, że oprogramowanie alkomatu uwzględnia wyłącznie potencjalne „bezpieczne” przeszacowanie wyniku natomiast mamy pewność, że wynik nigdy nie będzie zaniżony!

  Dowolny limit na świecie! (Patented by AlcoSense)

  Za jednym naciśnięciem przycisku AlcoSense Ultra automatycznie ustawi limit spożycia alkoholu obowiązujący w wybranym przez nas kraju. W Menu należy wybrać Kraj w którym będziemy uczestnikiem ruchu drogowego, a alkomat automatycznie ustawi limit alkoholu zgodny z obowiązującym w danym kraju prawem. Ponadto program ustawi limit, jednostkę miary oraz wartość współczynnika BBR. Łatwa możliwość aktualizacji bazy limitów urządzenia dzięki użyciu oprogramowania dostępnego na stronie. Wygodne rozwiązanie dla osób podróżujących samochodem po Europie i świecie.

  Możliwość manualnego ustawienia dowolnego limitu, na przykład połowę dozwolonego prawem limitu poprzez wybór stosownej opcji w Menu (opcja Ustaw limit).

  Wyróżnienia i nagrody

  AlcoSense Ultra i Pro otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot przyznaną za wzornictwo, wysoką jakość i innowacyjność produktów. W poprzednich latach laureatami były takie firmy, jak Apple (2001), BMW (2007), LG (2008), Porsche Design (2012), Lenowo (2013), Bose (2014) i Dell (2015).

  Dokładny i czytelny wynik

  Alkomat wyposażono w 1,8 calowy wyświetlacz LCD. Urządzenie dokładnie mierzy zawartość alkoholu w organizmie a wynik jest dla użytkownika czytelny. Wynik przedstawiany jest w następujących jednostkach miary: zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu (mg/l lub µg/100ml) lub promili we krwi (%BAC lub ‰BAC). Jeśli wynik testu przekracza limit lub jest blisko granicy, AlcoSense Ultra poinformuje o tym użytkownika urządzenia. Na ekranie pojawi się ikona informująca o zakazie prowadzania pojazdu.

  Czas potrzebny na wytrzeźwienie i alarm powtórnego pomiaru

  Alcosense Ultra oszacuje czas, który musi upłynąć do momentu wytrzeźwienia. Informacja o przybliżonym czasie pojawi się w postaci widocznych na rysunkach komunikatów. Po naciśnięciu przycisku ikony alarmu Ultra automatycznie przypomni o konieczności ponownego przeprowadzenia testu.

  Pamięć wyników

  Ultra przechowuje w pamięci urządzenia aż do 128 ostatnich wyników testów wraz z informacją o dacie i godzinie ich przeprowadzenia. Dla celów dalszej analizy i przechowywania danych mogą Państwo wyniki przeprowadzonych pomiarów zarchiwizować na komputerze osobistym posiadającym system operacyjny Windows. Do tego celu należy pobrać oprogramowanie dostępne na stronie www.alcosense.pl a następnie połączyć alkomat z komputerem za pośrednictwem portu Micro USB.

  Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika

  Dzięki wyposażeniu alkomatu AlcoSense Ultra w podświetlane gniazdo uchwytu ustnika można bezproblemowo umieścić ustnik w alkomacie przy słabym oświetleniu. Urządzenie współpracuje z profesjonalnymi ustnikami z blokadą powrotną przepływu powietrza oraz ustnikami standardowymi.

  Powiadomienie o rekalibracji

  Każdy alkomat wymaga ponownej kalibracji po pewnym okresie użytkowania. AlcoSense Ultra został fabrycznie skalibrowany na okres 12 miesięcy od daty pierwszego użycia przez nabywcę. Alkomat przypomni o potrzebie ponownego skalibrowania po upływie 11 miesięcy. Gdy upłynie okresu ważności kalibracji alkomatu prosimy o odesłanie urządzenia do autoryzowanego serwisu AlcoSense. Produkt zostanie poddany procesowi ponownej kalibracji i alkomat zostanie odesłany do Państwa. Regularne kalibrowanie urządzenia jest niezwykle ważne, aby zapewnić użytkownikowi wiarygodność testu i bezproblemowe korzystania z urządzenia.

   

  Zakres temperatury użytkowania

  Gdy użytkujemy alkomat w zakresie temperatur poniżej +5°C oraz powyżej +40°C może wystąpić ryzyko uzyskania błędnych wyników (zakres temperatur dotyczy faktycznej temperatury alkomatu, a nie otoczenia, w którym przeprowadzany jest pomiar).

  Alkomat AlcoSense Ultra poinformuje, jeśli urządzenie będzie pracowało poza dozwolonym zakresem temperatur. W odróżnieniu od tradycyjnych alkomatów AlcoSense Ultra nie pozwoli wykonać testu, gdy zachodzi ryzyko uzyskania wyniku potencjalnie obarczonego błędem.

  Ochrona czujnika przed przeciążeniem

  Zjawisko przeciążenia czujnika może wystąpić w każdym alkomacie, w tym także w urządzeniach policyjnych. Spowodowane jest to bardzo wysokim stężeniem alkoholu w wydychanym powietrzu, które występuje na skutek przeprowadzenia testu krótko po spożyciu mocnego alkoholu. Podwyższona zawartość alkoholu w ustach może spowodować chwilowe rozregulowanie czujnika. AlcoSense Ultra chroni użytkownika przed niedokładnym pomiarem wynikającym z przeciążenia czujnika.

  Dla bezpieczeństwa użytkownika AlcoSense Ultra przejdzie w tryb ochronny, który pozwoli sensorowi na pełną autoregenerację przed dopuszczeniem do kolejnych pomiarów

  Gwarantowana jakość i niezawodność

  AlcoSense Ultra wyprodukowano zgodnie z wymogami ISO 13485 – międzynarodowej normy wyrobów medycznych gwarantującej najwyższą jakość i zaufanie do produktu. Przed opuszczeniem fabryki po kalibracji każdy alkomat jest trzykrotnie testowany, aby zapewnić dokładność i pewność odczytu.

  Dane techniczne AlcoSense Ultra

  Rodzaj 
  elektrochemiczny
  Dokładność prezentowanego wyniku 
  0,001 ‰
  Zakres pomiaru 
  0 - 4 ‰
  Możliwość kalibracji 
  tak
  Wymaga ustnika 
  tak
  Liczba ustników w komplecie 
  100
  Zasilanie 
  bateryjne, 3 x AAA 1,5 V
  Funkcje dodatkowe 
  alkomat profesjonalny, kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, pamięć ostatniego pomiaru, sensor elektrochemiczny, termometr
  Parametry fizyczne 
  Waga (z bateriami) 
  152 g
  Wymiary 
  55 x 107 x mm
  Wymiary opakowania 
  21 x 13 x 13 cm
  Waga z opakowaniem 
  0,90 kg
  Wyposażenie 
   
  instrukcja obsługi, ustniki, kabel USB, etui
  Gwarancja 
  Gwarancja 
  od 2 do 3 lat zgodnie z informacjami Gwaranta
  Producent 
  Nazwa producenta / importera 
  APN Promise S.A.
  Znak zgodności 
  Znak zgodności 
 • Opinie(24)

 • Usługi
 • Raty
 • Pytania i odpowiedzi(1)
  R Rocy zapytał 1 rok temu
  Dzień dobry jaki rozmiar czujnika jest w alkomacie promiler 9000 lite a w alcosense ultra 3 w obu przypadkach ustniki są wielokrotnego użytku ? Jaki okres kalibracji i gwarancji jest przy kupnie ? I ktory alkomat z tych dwoch jest wart kupna.dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam
Ostatnio oglądane
Wyczyść
Inni oglądali również
  Aby skorzystać z porównania konieczne jest dodanie minimum 2 produktów.