AlcoSense Pro

alkomat

AlcoSense
nr kat. 1173416
(53)
719 zł
759 zł
Taniej o 40 zł
Nocna Promocja Premium
Cena z kodem: NOCNA240121
(obowiązuje do 25.01.2021 do 11:00)
Rata dla ceny przed kodem rabatowym
Promocja
Promocja
Rodzaj elektrochemiczny
Dokładność prezentowanego wyniku 0,001 ‰
Zakres pomiaru 0 - 4 ‰
Możliwość kalibracji tak
Wymaga ustnika tak
Funkcje dodatkowe kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, sensor elektrochemiczny, termometr, zegar
Zobacz pełny opis
Odbiór w sklepie
anuluj
LISTA SKLEPÓW
POKAŻ NA MAPIE
Dostępność
Do odbioru:  już dziś!
Do domu: Dzisiaj u Ciebie - sprawdź
Również do punktów odbioru:
 • Podziel się
 • Opis i dane

  AlcoSense Pro alkomat elektrochemiczny

  Wyjątkowa dokładność pomiarów zbliżona do „alkomatów policyjnych”. Alkomat AlcoSense Pro w swoim przedziale cenowym jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym urządzeniem dostępnym na naszym rynku. Alkomat wyposażono w chronione patentem rozwiązania, które wpływają na jego niezwykłą funkcjonalność.

  Charakterystyka:

  • Czujnik elektrochemiczny 121mm2 – mniejsza wersja sensora używanego przez policję w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej
  • Asystent Pomiaru Blow Coach – pomaga w prawidłowym przeprowadzeniu testu
  • Oszacowanie czasu potrzebnego do wytrzeźwienia i przypomnienie o potrzebie powtórnego testu
  • Lista krajów wraz z dopuszczalnymi limitami zawartości alkoholu w organizmie
  • Nagrody za najlepsze wzornictwo produktu: 2016 Red Dot Product Design

  Profesjonalna dokładność

  Urządzenie wyposażono w profesjonalny czujnik wielkości 121mm2. Jest to pomniejszona wersja sensora 200mm2 używanego przez policję w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz innych krajach Unii Europejskiej. Wyjątkowa dokładność przeprowadzanych testów.

  Zaawansowany system badania próbki powietrza wraz z kompensacją temperatury

  Urządzenie wyposażono w zaawansowany system badania wdmuchiwanego powietrza pozwalający na pozyskiwanie próbki oddechu z głębi płuc. Mierzy on ciśnienie, przepływ, objętość i natężenie wdmuchiwanego powietrza. Ponadto wskazania są dostrajane do temperatury urządzenia. Asystent pomiaru BlowCoach™ wspomaga użytkownika w poprawnym wykonaniu testu.

  Asystent pomiaru BlowCoach™ (Patented by AlcoSense)

  Asystent pomiaru wykorzystuje zaawansowaną technologię zaprojektowaną i opatentowaną przez firmę AlcoSense, która ułatwia użytkownikom poprawne wykonanie testu. Zbyt mocne lub zbyt słabe wdmuchiwanie próbki jest skorygowane poprzez podpowiedzi udzielane użytkownikom i widoczne na ekranie urządzenia. Aby poprawnie przeprowadzić test należy dmuchać w ustnik w taki sposób, aby górny pasek ciśnienia znajdował się pośrodku skali, a dolny wypełniał się w miarę wdmuchiwania coraz większej ilości powietrza.

  Gdy wdmuchiwanie próbki nie zostało wykonanie poprawnie alkomat podpowie rozwiązanie.

  Asystent pomiaru sprawia, że wykonanie testu nie sprawia użytkownikom żadnych problemów.

  Wyeliminowanie ryzyka niedoszacowania wyniku testu

  AlcoSense Pro jest wyposażony w nowoczesne oprogramowanie zapobiegające niedoszacowaniu wyniku testu. Test wykonany tradycyjnym alkomatem jest pokazywany z dokładnością +/- X.XX. Przedział tolerancji dla urządzenia AlcoSense wynosi nie +/- 0,10 ‰ BAC, ale wyłącznie -0,00 ‰ BAC oraz +0,10 ‰ BAC. Oprogramowanie alkomatu uwzględnia wyłącznie potencjalne „bezpieczne” przeszacowanie wyniku natomiast mamy pewność, że wynik nigdy nie będzie zaniżony!

  Dowolny limit na świecie! (Patented by AlcoSense)

  Za jednym naciśnięciem przycisku AlcoSense Pro automatycznie ustawi limit spożycia alkoholu obowiązujący w wybranym przez nas kraju. W Menu należy wybrać Kraj w którym będziemy uczestnikiem ruchu drogowego a alkomat automatycznie ustawi limit alkoholu zgodny z obowiązującym w danym kraju prawem. Ponadto program ustawi limit, jednostkę miary oraz wartość współczynnika BBR. Łatwa możliwość aktualizacji bazy limitów urządzenia dzięki użyciu oprogramowania dostępnego na stronie. Wygodne rozwiązanie dla osób podróżujących samochodem po Europie i świecie.

  Możliwość manualnego ustawienia dowolnego limitu, na przykład połowę dozwolonego prawem limitu poprzez wybór stosownej opcji w Menu (opcja Ustaw limit).

  Wyróżnienia i nagrody

  AlcoSense Pro i Ultra otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot przyznaną za wzornictwo, wysoką jakość i innowacyjność produktów. W poprzednich latach laureatami były takie firmy, jak Apple (2001), BMW (2007), LG (2008), Porsche Design (2012), Lenowo (2013), Bose (2014) i Dell (2015).

  Dokładny i czytelny wynik

  Alkomat wyposażono w 1,8 calowy wyświetlacz LCD. Urządzenie dokładnie mierzy zawartość alkoholu w organizmie a wynik jest dla użytkownika czytelny. Wynik przedstawiany jest w następujących jednostkach miary: zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu (mg/l lub µg/100ml) lub promili we krwi (%BAC lub ‰BAC). Jeśli wynik testu przekracza limit lub jest blisko granicy, AlcoSense Pro poinformuje o tym użytkownika urządzenia. Na ekranie pojawi się ikona informująca o zakazie prowadzania pojazdu.

  Oszacowanie czasu potrzebnego do wytrzeźwienia i przypomnienie o powtórnym teście

  Alcosense Pro oszacuje czas, który musi upłynąć do momentu wytrzeźwienia. Informacja o przybliżonym czasie pojawi się w postaci widocznych na rysunkach komunikatów. Po naciśnięciu przycisku ikony alarmu Pro automatycznie przypomni o konieczności ponownego przeprowadzenia testu.

  Pamięć wyników testów

  Pro przechowuje w pamięci urządzenia aż do 128 ostatnich wyników testów wraz z informacją o dacie i godzinie ich przeprowadzenia.

  Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika

  Dzięki wyposażeniu alkomatu AlcoSense Pro w podświetlane gniazdo uchwytu ustnika można bezproblemowo umieścić ustnik w alkomacie przy słabym oświetleniu. Urządzenie współpracuje z profesjonalnymi ustnikami z blokadą powrotną przepływu powietrza oraz ustnikami standardowymi.

  Powiadomienie o rekalibracji

  Każdy alkomat wymaga ponownej kalibracji po pewnym okresie użytkowania. AlcoSense Pro został fabrycznie skalibrowany na okres 12 miesięcy od daty pierwszego użycia przez nabywcę. Alkomat przypomni o potrzebie ponownego skalibrowania po upływie 11 miesięcy. Gdy upłynie okres ważności kalibracji alkomatu prosimy o odesłanie urządzenia do autoryzowanego serwisu AlcoSense. Urządzenie zostanie poddane procesowi kalibracji i alkomat zostanie odesłany do Państwa. Regularne kalibrowanie alkomatu jest niezwykle ważne, aby zapewnić wiarygodność testu i bezproblemowe korzystania z urządzenia.

   

  Zakres temperatury użytkowania

  Gdy użytkujemy alkomat w zakresie temperatur poniżej +5°C oraz powyżej +40°C może wystąpić ryzyko uzyskania błędnych wyników (zakres temperatur dotyczy faktycznej temperatury alkomatu, a nie otoczenia, w którym przeprowadzany jest pomiar).

  Alkomat AlcoSense Pro poinformuje, jeśli urządzenie będzie pracowało poza dozwolonym zakresem temperatur. W odróżnieniu od tradycyjnych alkomatów AlcoSense Pro nie pozwoli wykonać testu, gdy zachodzi ryzyko uzyskania wyniku potencjalnie obarczonego błędem.

  Ochrona czujnika przed przeciążeniem

  Zjawisko przeciążenia czujnika może wystąpić w każdym alkomacie, w tym także w urządzeniach policyjnych. Spowodowane jest to bardzo wysokim stężeniem alkoholu w wydychanym powietrzu, które występuje na skutek przeprowadzenia testu krótko po spożyciu mocnego alkoholu. Podwyższona zawartość alkoholu w ustach może spowodować chwilowe rozregulowanie czujnika. AlcoSense Pro chroni użytkownika przed niedokładnym pomiarem wynikającym z przeciążenia czujnika.

  Dla bezpieczeństwa użytkownika AlcoSense Pro przejdzie w tryb ochronny, który pozwoli sensorowi na pełną autoregenerację przed dopuszczeniem do kolejnych pomiarów

  Gwarantowana jakość i niezawodność

  AlcoSense Pro wyprodukowano zgodnie z wymogami ISO 13485 – międzynarodowej normy wyrobów medycznych gwarantującej najwyższą jakość i zaufanie do produktu. Przed opuszczeniem fabryki po kalibracji każdy alkomat jest trzykrotnie testowany, aby zapewnić dokładność i pewność odczytu.

  Dane techniczne AlcoSense Pro

  Rodzaj 
  elektrochemiczny
  Dokładność prezentowanego wyniku 
  0,001 ‰
  Zakres pomiaru 
  0 - 4 ‰
  Precyzja pomiaru 
  +/- 0,01 ‰
  Możliwość kalibracji 
  tak
  Wymaga ustnika 
  tak
  Liczba ustników w komplecie 
  5
  Zasilanie 
  bateryjne, 3 x AAA 1,5 V
  Funkcje dodatkowe 
  kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, sensor elektrochemiczny, termometr, zegar
  Parametry fizyczne 
  Waga (z bateriami) 
  147 g
  Wymiary 
  55 x 107 x 29 mm
  Wymiary opakowania 
  21 x 14 x 5 cm
  Waga z opakowaniem 
  0,40 kg
  Wyposażenie 
   
  instrukcja obsługi, ustniki, kabel USB
  Gwarancja 
  Gwarancja 
  od 2 do 3 lat zgodnie z informacjami Gwaranta
  Producent 
  Nazwa producenta / importera 
  APN Promise S.A.
  Znak zgodności 
  Znak zgodności 
 • Opinie(53)

 • Usługi
 • Raty
 • Pytania i odpowiedzi
  Dla tego Towaru nie ma jeszcze pytań

  Rozważasz kupno AlcoSense Pro i chciałbyś wiedzieć więcej

  możesz pomóc innym użytkownikom AlcoSense Pro

Ostatnio oglądane
Wyczyść
Inni oglądali również
  Aby skorzystać z porównania konieczne jest dodanie minimum 2 produktów.